Banana bread.

Vypadá to na jaro. Teda alespoň na pár dní. I když ta pořádná bílá zima se u nás dlouho neohřála, bylo to krásný, bílý, mrazivý. Alespoň pro nás, co máme sníh rádi. Teda ještě radši na horách, ale situace je jaká je, tenhle rok je…specifický a ne každý den je neděle. Ale taky máme rádi i jaro. Ty přechody mezi obdobíma jsou vždy takové nové začátky. Jak to máte Vy?

Teď to vypadá nadějně na sluníčko a delší dny. Ideální čas (jak říka můj partner) jít se procházkovat.

Co tak si zpříjemnit tu výše zmiňovanou procházku něčím chutným, šťavnatým, veganským, jednoduchým a rychlým na přípravu. A sladkým tak akorát? Přichází na scénu náš banana bread. Neboli banánový chléb.

Je to už taková klasika i u nás. Když potřebujete udělat rychle nějaký koláč ke snídani, nebo vzít něco na návštěvu či piknik, ideální možnost. V naší rodině jsme už vyzkoušeli mnoho receptů,  ale tenhle je podle mě TEN nejlepší. Nepřekombinovaný. TOP! Vhodný i pro děti a rozhodně chutná i neveganům. Tak pojďme na to:

Doba přípravy: 10 minut příprava, 55 minut pečení  (podle Vaší trouby se doba pečení může měnit na 50 minut až 1 hodinu)

8-10 porcí

Teplota v troubě 180°

Potřebujeme:

4 zralé banány

1/3 hrnku třtinového cukru ( cukr můžete přidat i ubrat, zavísí jak sladké jsou banány a jak máte rádi sladké, já dávam spíš míň)

1 a ¾ hrnku hladké mouky ( já používám bio celozrnnou nebo špaldovou, ale není to podmínka, jakou máte doma , taky lze nahradit bezlepkovou )

1/3 hrnku kokosového oleje v tekutém stavu ( když rozehříváte olej, počkejte až je chladnější, ne moc horký a můžete určitě použít i jiný rostlinný olej, olivový je na mě hodně výrazný, ale chutím se meze nekladou

2 čajové lžičky prášku do pečiva

0,5 čajové lžičky sody bikarbony ( když nemáte nebo nechcete používat, nevadí, jde to i bez ní

1 čajovou lžičku vanilkového extraktu

1 čajovou lžičku skořice

špetku soli

¼ hrnku mandlového mléka ( v případě potřeby, já ho teda přidávám skoro vždy)

Když máte rádi, můžete přidat ořechy, nebo čokoládové hobliny, datle bez jader…Já jsem přidala hrst vlašských ořechů.

Příprava: Hodně, ale hodně jednoduchá

V jedné větší misce vidličkou rozmačkáme banány. Pak přidáme kokosový olej a vanilkový extrakt a sůl. Následně přidáme všechny suché ingredience, které jsme rozmíchali v druhé misce. Míchame až se všechno spojí, vypracujeme husté těsto, ale nepřemíchame, abychom zachovali kousky banánů.

Když je těsto hodně husté, přidáme mandlové mléko a opět promícháme.

Formu vymažeme kokosovým olejem, naplníme těstem a pečeme… 😊                                                                                                                        

 U nás vydrží jeden den, maximálně dva, závisí od aktuálního počtu členů domácnosti. Jíme jen tak, ale taky se dá potřít burákovým máslem, na to naskládat kolečka banánu a posypat trochou skořice.

Dejte nám vědet, jak to šlo u Vás. A hezké procházky! Za každého počasí.

Mňam!!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů