Předsevzetí, ve kterých jedeme dál

foto by timmossholder

Jak to máte s novoročními předsevzetími? Jak to jde? Už je pár týdnů po novém roce , takže ještě nepolevujeme, že ne? Držíme palce ať vám to vydrží. Vypadá to nějak takhle? Od ledna začnu cvičit, konkrétne 3 krát týdne běhat, 2 krát jogu a dvakrát posilování. Taky budu jíst striktně zdravě vegansky a každý den budu meditovat. A to hned dvakrát. Ráno a večer. Budu si zapisovat každý den, za co jsem vďečná. Ráno a večer. Budu číst knížky, tak asi 3-4 měsíčně a když se podaří i víc. Budu víc fotit a víc malovat. Každý týden. Každý víkend budu venku na výletech do přírody a do toho budu skvělá partnerka, máma, přítelkyně a dcera. Budu eco friendly, zerowaste, vegan, sustainable, minimalist a do toho budu budu budu prostě všechno dělat jinak, víc a systematicky….

Nestresuje vás to už? Mě ano. A jsem si jistá, že lidi si umějí naložit víc. Upřímně i já sama. Proto já si už žádné novoročné předsevzetí nedávám. Už hodně dlouho ne. A ono to jde nějak samo. Protože to všechno nahoře uvedené dělám, když mám čas, chuť a z presvědčení. A i když to není perfektní a ku příkladu si každý den nezapisuju, za co jsem vděčná, ale před spaním na to myslím. I když ne každý den. A je to úplně v pořádku.

Zkusme si ale sdělit pár věcí, rutin a zvyků, které už my v ON THE BOAT děláme rádi. . . ..

Více vaříme, sdílíme s přáteli jídlo a veganské recepty ( když to situace dovoluje). Protože víme co jíme, víme co nám chutná a bereme ohled na to co je pro nás důležité. Pro nás jsou to zdraví, zvířata a příroda. A když sdílíme jídlo s lidmi co máme rádi, je to skvělý pocit na duši.

foto by @foodism

Šetříme vodou. Víte, že vegan zpotřebuje 5x méně vody než člověk se standardní masovou dietou? A to v časech když 1.1 miliardy lidí nemá přístup k pitné vodě podle Světové zdravotnické organizace (WHO) co je teda hodně děsivý fakt. Takže když si uvědomíme, že svět pokračuje i za naší komfortní zónou je důležité skutečně neplýtvat vodou, brát ohled, sprchovat se krátce, myčku pouštet plnou a když zahradničíme myslet na ekologické cesty zalevání a zachytávání vody.

Každý den skutečně nosíme sebou své tašky na nákup, taky znovupoužitené pytlíky na ovoce a zeleninu, děláme si nákupní seznam, abychom se vyhli kompulzivním nákupům. Nevyhazujeme jídlo. Mrazíme a nebo ho nabídneme sousedům. Nebereme si plastový příbor a plastové brčka , nekupujeme si vodu v lahvi, používáme jenom znovunabíjecí baterky. Snažíme se nakupovat lokálně co se dá a můžeme si dovolit. Přešli jsme na slow food a slow fashion. Věci, které už nepoužíváme, se snažíme darovat, prodat, recyklovat nebo vyměnit. Třídíme odpad a výmýváme sklo. Čteme etikety. Jídla i kosmetiky . Zvažujeme jestli musíme tlačit dokumenty a snažíme se je uchovávat digitálně. Snažíme se být méně na mobilu a být více přítomni v realite. Podporujeme organizace o kterých si myslíme že mění svět k lepšímu.

Chodíme pěšky. Kdy se to jen dá. Je to zdravější pro nás i pro planetu. A nějak tehle rok jsme si uvědomili ještě víc jak je na Zemi krásně. Takže když mužete, chodťe pěšky. Protože když jdeme po svejch znižujeme riziko srdečních onemocnění, tlak a tělesný tuk. Naboostujem si metabolismus i sebevědomí. A naši uhlíkovou stopu znižujeme na minimum.

Máme se rádi. Vážíme si života. Toho svého, ostatních lidí i toho zvířecího . . . . .

foto by @jentheodore

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů